WIN AA DG 12GA 2.75 #7.5 25/250
$22.43
Winchester Ammunition AA Diamond Grade, 12 Gauge 2.75, #7.5, 1 1/8 oz, Shotshell, 25 Round Box AADG13007
30 in stock
Additional information
| Weight | 2.5625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.3 × 3 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #7.5 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | AA |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892026049 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | AADG13007 |
Product Description
AA Diamond Grade is the premier product for the accomplished target shooter. Loaded with super high antimony lead shot that is precision sorted and copper plated. The pattern density and performance with this product is unmatched” yielding solid breaks on the most demanding targets.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews