FED PWRSHK 10GA 3.5 RFL SLG 5/50
$18.07
Federal PowerShok Ammunition, 10Ga 3.5, 1.75oz, Rifled Slug Hollow Point,5 Round Box F103FRS
3734 in stock
Additional information
| Weight | 0.8125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 3.5 × 1 in |
| caliber | 10 Gauge 3.5 |
| manufacturer | Federal |
| model | PowerShok |
| ounce_of_shot | 1.75oz |
| product_type | Rifled Slug |
| units_per_box | 5 |
| units_per_case | 50 |
| upc | 029465028336 |
| brand | Federal |
Product Description
Federal(R) PowerShok(R) slugs offer affordable rifled slug options. These loads provide accuracy and power at a bargain price.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews