WIN AA SS 20GA 2.75 #8 25/250
$14.87
Winchester Ammunition AA Supersport Sporting Clay, 20 Gauge, 2.75, #8, .875 oz, Shotshell, 25 Round Box AASC208
46 in stock
Additional information
| Weight | 1.9375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.8 × 2.5 in |
| caliber | 20 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #8 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | AA Supersport Sporting Clay |
| ounce_of_shot | .875oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892014909 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | AASC208 |
Product Description
Since 1965″ AA has been recognized as one of the finest quality target shotshells ever developed” continuing the Winchester tradition of legendary excellence with unparalleled target-breaking performance that revolutionized the target shooting and reloading industry.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews