REM GAM LOAD 12GA 2 3/4 #6 25/250
$13.07
Remington Game Load, 12 Gauge, 2.75, #6, 3.25 Dr, 1 oz., 25 Round Box 20028
469 in stock
Additional information
| Weight | 2.375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.3 × 2.5 in |
| dram | 3 1/4 Dram |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #6 |
| manufacturer | Remington |
| model | Game Load |
| ounce_of_shot | 1oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 047700039602 |
| brand | Remington |
| part_number | 20028 |
Product Description
No matter your pursuit” Upland Game Loads level the equation with bird-stopping surety. Available in 12″ 16 and 20 gauge” and .410 bore” and lead shot size options ranging from BB’s all the way down to #9 – it’s suitable for everything from quail to farm predators.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews