WHISKEY6 3-18X44 30MM MOA
$899.99
WHISKEY6 3-18X44 30MM MOA MOA MILLING HUNTER 2.0 | BLACK
5 in stock
Additional information
| Weight | 1.425 lbs |
|---|---|
| manufacturer | SIG SAUER |
| model | Whiskey 6 |
| product_type | Accessory-Scopes |
| item_type | Optic |
| finish | Black |
| optic_magnification | 3X – 18X |
| main_tube_size | 30mm |
| objective_size | 44mm |
| optic_adjustments | 1/4" MOA |
| reticle | Quadplex |
| upc | 798681665198 |
| brand | SIG SAUER |
| part_number | SOW63112 |
Product Description
Manufacturer Model Number: SOW63112
Manufacturer: SIG SAUER
Model: Whiskey 6
Type: Accessory-Scopes
Item Type: Optic
Finish: Black
Overall Length: 11.9″
Weight: 22.8 oz.
Shipping Weight: 3.2
Feature: MOA Milling Hunter 2.0 Reticle
Feature: Second Focal Plane
Feature: Locking, Zero Stop Elevation
Optic Magnification: 3X – 18X
Optic Maintube: 30mm
Objective Size: 44mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Adjustments: 1/4″ MOA
Optic Reticle: Quadplex
Optic Reticle Illuminated: false
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews