SIGHTMARK CORE TX 2.0 4-16X44 MR2
$299.97
Sightmark Core TX 2.0, Rifle Scope, 4-16X Magnification, 44MM Objective, 30MM Main Tube, MR2 Reticle, Matte Finish, Black SM13121MR2
1 in stock
Additional information
| Weight | 1.375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 4.5 × 4 in |
| manufacturer | Sightmark |
| model | Core TX 2.0 |
| objective | 44mm |
| power | 4-16X |
| reticle | MR2 |
| size | 30mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 810119010995 |
| brand | Sightmark |
| part_number | SM13121MR2 |
Product Description
Designed to enhance the performance of the modern sporting rifle” the Sightmark CORE 2.0 TX Riflescope Series has been designed for accuracy and reliability. Each scope in this tactical series has been carefully crafted to overcome the challenges shooters encounter in the field.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews