KONUSPRO F30 4-16X52 IR BDC
$311.99
Konus KonusPro F30, Rifle Scope, 4-16X Magnification, 52MM Objective, 30mm Main Tube, Illuminated Etched BDC Reticle, Matte Finish, Black, Includes Lens Cleaning Cloth 7299
24 in stock
Additional information
| Weight | 2.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.3 × 4.1 × 3.3 in |
| manufacturer | Konus |
| model | KonusPro |
| objective | 52 |
| power | 4-16X |
| reticle | BDC |
| size | 30mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 698156072998 |
| brand | Konus |
| part_number | 7299 |
Product Description
Konus is proud to introduce a revolutionary series of riflescopes featuring an engraved reticle on the first focal plane. Highly appreciated by the marksmen of the most decorated military corps for its incomparable precision and ease of use” this particularly complex construction system is now more affordable than ever.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews