FED GAME LOAD 20GA 2 3/4 #8 25/250
$13.31
Federal Game Load, 20 Gauge, 2.75, #8, 2.5 Dram, .875oz, Shotshell, 25 Round Box H2008
317 in stock
Additional information
| Weight | 1.9375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 3.5 × 2.5 in |
| dram | 2 1/2 Dram |
| caliber | 20 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #8 |
| manufacturer | Federal |
| model | Game Load |
| ounce_of_shot | .875oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 029465072889 |
| brand | Federal |
| part_number | H2008 |
Product Description
Woods or fields. Fur or feathers. Federal(R) Game-Shok(R) Upland loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable” effective performance on a variety of upland game.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews