HEVI STEEL 12GA 3 BB 25/250
$23.84
HEVI-Shot HEVI-Shot, HEVI-Steel, 12 Gauge 3, Max Dram, 1 1/4 oz, BB, 25Rd Box HS60088
197 in stock
Additional information
| Weight | 2.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.3 × 2.8 in |
| dram | Max Dram |
| caliber | 12 Gauge 3 |
| grain_weight | #BB |
| manufacturer | HEVI-Shot |
| model | HEVI-SHOT |
| ounce_of_shot | 1 1/4 oz |
| product_type | Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 816383600887 |
| brand | HEVI-Shot |
| part_number | HS60088 |
Product Description
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews