WIN XPERT TRGT 12GA 2.75 #6 25/250
$13.55
Winchester Ammunition Xpert, 12 Gauge, 2.75, #6, 1oz, Steel Shot, Lead Free, 25 Round Box, California Certified Nonlead Ammunition WE12GT6
841 in stock
Additional information
| Weight | 2.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.2 × 2.5 × 4.2 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #6 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | XPERT |
| ounce_of_shot | 1oz |
| product_type | Steel Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892018969 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | WE12GT6 |
Product Description
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews