WIN XPERT HV 12GA 3.5 #BB 25/250
$33.71
Winchester Ammunition Xpert HI-Velocity Steel, 12 Gauge, 3.5, #BB, 1 3/8 oz, Steel Shot, Lead Free, 25 Round Box WEX12LBB
172 in stock
Additional information
| Weight | 3.125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 3.3 × 4.1 in |
| caliber | 12 Gauge 3.5 |
| grain_weight | #BB |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Xpert HI-Velocity Steel |
| ounce_of_shot | 1 3/8 oz |
| product_type | Steel Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892015371 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | WEX12LBB |
Product Description
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews