WIN SR-X XPT HV 12GA 2.75 #4 25/250
$21.95
Winchester Ammunition XPERT STEEL, HIGH VELOCITY, 12 Gauge 2.75, #4, 1 1/8 oz, Steel Shot, 25 Round Box WEX12H4
249 in stock
Additional information
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.3 × 2.5 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #4 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | XPERT STEEL |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Steel Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892017221 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | WEX12H4 |
Product Description
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews