WIN AA SH 12GA 2.75 #8 25/250
$14.87
Winchester Ammunition AA Super Handicap, 12 Gauge, 2.75, #8, 3 Dram, 1.125 oz., Shotshell, 25 Round Box AAHA128
102 in stock
Additional information
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 4.3 × 2.5 in |
| dram | 3 Dr |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #8 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | AA Super Handicap |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892014091 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | AAHA128 |
Product Description
Since 1965″ AA has been recognized as one of the finest quality target shotshells ever developed” continuing the Winchester tradition of legendary excellence with unparalleled target-breaking performance that revolutionized the target shooting and reloading industry.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews