WIN AA 28GA 2.75 #9 25/250
$17.39
Winchester Ammunition AA Target Load, 28 Gauge, 2.75, #9, .75 oz, Shotshell, 25 Round Box AA289
90 in stock
Additional information
| Weight | 1.6875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3.5 × 2.3 in |
| caliber | 28 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #9 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | AA Target |
| ounce_of_shot | 3/4 oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892004467 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | AA289 |
Product Description
With a reputation steeped in tradition” Winchester has earned the moniker ‘The American Legend’ by delivering on their commitment to innovation & excellence in everything Winchester does.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews