TRUGLO OMNIA 1-4X24 IR APTR BLK
$219.99
Truglo OMNIA Rifle Scope, 1-4X24mm, 300mm Main Tube, Illuminate A.P.T.R. (All Purpose Tacticle Reticle), APTUS-M1 One Piece Mount, Throw Lever, Black TG-TG8514TLR
2 in stock
Additional information
| Weight | 2.1875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.5 × 4.3 × 3.8 in |
| manufacturer | Truglo |
| model | OMNIA |
| objective | 24 |
| power | 1-4X |
| reticle | A.P.T.R. |
| size | 30mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 788130024409 |
| brand | Truglo |
Product Description
Created with modern sporting rifles in mind” OMNIA precision riflescopes are designed with features and performance tailored to the modern rifleman. The 1-4x and 1-6x magnification ranges pair perfectly with a powerful illuminated reticle that offers the best of both worlds for near-field CQB shooting and long distance precision-fulfilling the entire range of tactical carbines. In the OMINA lineup” powerful accessories come standard” including a quick-zoom lever and the purpose-built APTUS M-1 tactical 30mm one-piece mount.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews