TRIJICON HURON 2.5-10X40 BDC HUNTERS
$539.99
Trijicon Huron 2.5-10x40mm Riflescope BDC Hunter Holds, 30mm Tube, Satin Black, Capped Adjusters HR1040-C-2700002
1 in stock
Additional information
| Weight | 2.6875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 6 × 4.3 in |
| manufacturer | Trijicon |
| model | Huron |
| objective | 40 |
| power | 2.5-10X |
| reticle | BDC Hunter Holds Reticle |
| size | 30mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 719307402911 |
| brand | Trijicon |
Product Description
For decades” Trijicon Optics have earned the trust of military” law enforcement” hunters and shooting enthusiasts. Every optic is built with legendary toughness” precise adjustability and outstanding” high-quality glass that gives the user the accuracy they need to get the job done with confidence.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews