Additional information
| Weight | 4.300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.000 × 7.000 × 2.000 in |
| upc | 725327204060 |
| brand | Taurus |
| barrel_length | 8.37" |
| capacity | 6 Rounds |
| color | Silver |
| finish | Matte |
| magazine | |
| sights | Adjustable Sights |
Product Description
The Taurus 44 offers up 6 rounds of powerful 44 magnum rounds in a large frame revolver. This 44 magnum revolver has an 8.37 barrel and an overall length of 13.75 with a total weight of 57 ounces. Made of hammer-forged stainless steel with a matte finish, this revolver has a hand-fitted action, a ported barrel, and a clean, crisp trigger.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews