TANGO MSR 2-12X40 34MM BLACK
$414.16
TANGO MSR 2-12X40 34MM BLACK SOTM62000|ILLUMINATED MOA
88 in stock
Additional information
| Weight | 0.1875 lbs |
|---|---|
| manufacturer | SIG SAUER |
| model | Tango MSR |
| product_type | Accessory-Scopes |
| item_type | Optic |
| finish | Black |
| optic_magnification | 2X – 12X |
| main_tube_size | 34mm |
| objective_size | 40mm |
| adjustable_objective | f |
| illuminated_reticle | f |
| upc | 798681696215 |
| brand | SIG SAUER |
| part_number | SOTM62000 |
Product Description
Manufacturer Model Number: SOTM62000
Manufacturer: SIG SAUER
Model: Tango MSR
Type: Accessory-Scopes
Item Type: Optic
Finish: Black
Weight: 3 lbs
Shipping Weight: 3.0
Feature: Illuminated MOA Milling
Feature: 0.25 MOA Locking
Feature: MSR Mount Included
Optic Magnification: 2X – 12X
Optic Maintube: 34mm
Objective Size: 40mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Reticle Illuminated: false
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews