Additional information
| Weight | 3.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.000 × 11.000 × 3.500 in |
| upc | 669278380049 |
| brand | Kimber |
| barrel_length | 3.37" |
| capacity | 13 Rounds |
| color | Black |
| finish | Matte |
| sights | Night Sights |
Product Description
A 9mm striker-fired pistol ideal for concealed carry. Features a stainless steel barrel and slide. Comes equipped with TruGlo Tritium Pro sights and a performance carry trigger. Mount any sight that fits the Shield pattern RMSc footprint.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews