FED TOP GUN 12GA 2.75 #7.5 25/250
$14.75
Federal Top Gun, Paper Wad, 12 Gauge 2.75, #7.5, 1 1/8 oz, Lead, 25 Round Box TG12W 7.5
6 in stock
Additional information
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 4.3 × 4.1 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #7.5 |
| manufacturer | Federal |
| model | Top Gun |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Lead |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 604544673142 |
| brand | Federal |
| part_number | TG12W 7.5 |
Product Description
Even the most challenging targets are no match for consistent” hard-hitting Federal Top Gun. The loads’ high-quality lead shot produce even patterns that crush clays.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews