FED TOP GUN 12GA 2.75 #7.5 100/200
$44.39
Federal Top Gun, 12 Gauge 2.75, #7.5, 1 1/8 oz, 100 Round Box TG1210075
253 in stock
Additional information
| Weight | 9.8125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 4.8 × 4.8 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #7.5 |
| manufacturer | Federal |
| model | Top Gun |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Lead |
| units_per_box | 100 |
| units_per_case | 200 |
| upc | 604544653359 |
| brand | Federal |
| part_number | TG1210075 |
Product Description
Even the most challenging targets are no match for consistent” hard-hitting Federal Top Gun. The loads’ high-quality lead shot produce even patterns that crush clays.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews