FED PWRSHK 12GA 3 MG RFL SLUG 5/250
$10.69
Federal PowerShok, 12 Gauge, 3, Mag Dram, 1.25oz, Rifled Slug, Hollow Point,5 Round Box F131RS
277 in stock
Additional information
| Weight | 0.625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 2.8 × 0.9 in |
| dram | Mag Dr |
| caliber | 12 Gauge 3 |
| manufacturer | Federal |
| model | PowerShok |
| ounce_of_shot | 1 1/4 oz |
| product_type | Rifled Slug |
| units_per_box | 5 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 029465009922 |
| brand | Federal |
Product Description
Federal(R) PowerShok(R) slugs offer affordable rifled slug options. These loads provide accuracy and power at a bargain price.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews