FED PWRSHK 12GA 2.75 RFL SLUG 5/250
$7.39
Federal PowerShok, 12 Gauge, 2.75, 1oz., Rifled Hollow Point Slug, 5 Round Box F127RS
6531 in stock
Additional information
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 4.2 × 1 in |
| dram | Max Dr |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| manufacturer | Federal |
| model | PowerShok |
| ounce_of_shot | 1oz |
| product_type | Rifled Slug |
| units_per_box | 5 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 029465009915 |
| brand | Federal |
| part_number | F127RS |
Product Description
Federal(R) PowerShok(R) slugs offer affordable rifled slug options. These loads provide accuracy and power at a bargain price.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews