FED ESTATE SS 12GA 2.75 #7.5 25/250
$10.79
Federal Estate, Super Sport, 12 Gauge 2.75, #7.5, 1-1/8 oz, 25 Round Box SS12L75
596 in stock
Additional information
| Weight | 2.4375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 4.5 × 2.5 in |
| dram | 2 3/4 Dram |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #7.5 |
| manufacturer | Federal |
| model | Estate |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 604544252576 |
| brand | Federal |
| part_number | SS12L75 |
Product Description
Estate Cartridge produces a variety of reliable and affordable shotshells for the field and the range.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews