Additional information
| Weight | 1.6 lbs |
|---|---|
| manufacturer | ATN |
| model | BINO LRF |
| product_type | Accessory-Range Finding Bino |
| item_type | Optic |
| finish | Black |
| optic_magnification | 10X |
| objective_size | 42mm |
| upc | 658175123781 |
| brand | ATN |
| part_number | BN1042LRF2K |
Product Description
Manufacturer Model Number: BN1042LRF2K
Manufacturer: ATN
Model: BINO LRF
Type: Accessory-Range Finding Bino
Item Type: Optic
Finish: Black
Overall Length: 5.7″
Weight: 25.6 oz.
Shipping Weight: 2.05
Feature: Ranges To 2000 Meters
Feature: Laser Rangefinder
Optic Magnification: 10X
Objective Size: 42mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Reticle Illuminated: false
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews