ACOG BAC 4X32 300BLK CRSHR RED
$1,319.09
ACOG BAC 4X32 300BLK CRSHR RED TA31-C-100411 | TA51 MOUNT
2 in stock
Additional information
| Weight | 0.61875 lbs |
|---|---|
| manufacturer | Trijicon |
| model | ACOG |
| caliber | 300 AAC Blackout |
| product_type | Accessory-Scopes |
| item_type | Optic |
| finish | Black |
| optic_magnification | 4X |
| objective_size | 32mm |
| optic_adjustments | 1/2" MOA |
| reticle | Dual Illum. Red Crosshair |
| illuminated_reticle | t |
| upc | 719307308282 |
| brand | Trijicon |
Product Description
Manufacturer Model Number: TA31-C-100411
Manufacturer: Trijicon
Model: ACOG
Caliber: 300 AAC Blackout
Type: Accessory-Scopes
Item Type: Optic
Finish: Black
Overall Length: 5.8″
Weight: 9.9 oz. w/o mount
Shipping Weight: 2.2
Feature: TA51 Flattop Mounting Adapter
Feature: BAC – Bindon Aiming Concept
Feature: Ill. w/Fiber Optics & Tritium
Optic Magnification: 4X
Objective Size: 32mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Adjustments: 1/2″ MOA
Optic Reticle: Dual Illum. Red Crosshair
Optic Reticle Illuminated: true
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews