Additional information
| Weight | 0.94375 lbs |
|---|---|
| manufacturer | Trijicon |
| model | ACOG w/RMR Type2 Sight |
| product_type | Accessory-Scopes |
| item_type | Optic |
| finish | Black |
| optic_magnification | 4X |
| objective_size | 32mm |
| optic_adjustments | 1/2" MOA |
| reticle | Green Chevron .223 |
| illuminated_reticle | t |
| upc | 719307311763 |
| brand | Trijicon |
Product Description
Manufacturer Model Number: TA31-D-100548
Manufacturer: Trijicon
Model: ACOG w/RMR Type2 Sight
Type: Accessory-Scopes
Item Type: Optic
Finish: Black
Overall Length: 5.8″
Weight: 15.1 oz without RMR
Shipping Weight: 2.3
Feature: RMR Type2 3.25 MOA Red Dot Sgt
Feature: Calibrated for .223/5.56
Feature: Includes TA51 Flattop Mount
Optic Magnification: 4X
Objective Size: 32mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Adjustments: 1/2″ MOA
Optic Reticle: Green Chevron .223
Optic Reticle Illuminated: true
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews