Additional information
| Weight | 1.69375 lbs |
|---|---|
| manufacturer | Trijicon |
| model | AccuPoint |
| product_type | Accessory-Scopes |
| item_type | Optic |
| finish | Satin Black |
| optic_magnification | 3X – 18X |
| main_tube_size | 30mm |
| objective_size | 50mm |
| optic_adjustments | 1/4" MOA |
| reticle | MOA Ranging Green Dot |
| illuminated_reticle | t |
| upc | 719307403598 |
| brand | Trijicon |
Product Description
Manufacturer Model Number: TR34-C-200158
Manufacturer: Trijicon
Model: AccuPoint
Type: Accessory-Scopes
Item Type: Optic
Finish: Satin Black
Overall Length: 14.81″
Weight: 27.1 oz.
Shipping Weight: 4.1
Feature: Green Fiber Optics & Tritium
Feature: Exposed Elevation Adjuster
Feature: Return to Zero
Optic Magnification: 3X – 18X
Optic Maintube: 30mm
Objective Size: 50mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Adjustments: 1/4″ MOA
Optic Reticle: MOA Ranging Green Dot
Optic Reticle Illuminated: true
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews