BURRIS AR PEPR MNT 30MM W/PIC TOP QD
$119.57
Burris Proper Eye Position Ready Quick Detach Mount (PEPR), Fits Picatinny, 30mm w/Picatinny Tops, Matte Finish 410342
72 in stock
Additional information
| Weight | 0.875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 × 7 × 2.4 in |
| manufacturer | Burris |
| model | AR-P.E.P.R. |
| size | 30mm |
| product_type | Mount |
| color | Black |
| upc | 000381103437 |
| brand | Burris |
Product Description
The AR- P.E.P.R. mount is a full ring and base mounting solution that allows for up to 2 inches of forward scope positioning and provides optimum eye relief and full field of view.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews