Additional information
| Weight | 0.625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 4.3 × 2.5 in |
| manufacturer | Ultradot |
| model | Ultradot 30 |
| objective | 30 |
| power | 1X |
| reticle | Red Dot |
| size | 30mm |
| product_type | Red Dot |
| color | Black |
| upc | 094922721556 |
| brand | Ultradot |
Product Description
The Ultradot 30 is only 5.1 inches long and weighs just 4.1 oz. 30mm diameter tube and click adjustable brightness control. Every sight comes complete with a battery” polarizing filter” tube extension” mounting rings and hex wrenches. Every Ultradot sight has a LIFETIME WARRANTY.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews