Additional information
| Weight | 8.750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 82442959849 |
| brand | Beretta |
| barrel_length | 19.1" |
| capacity | 7+1 |
| color | Gray |
| finish | Matte Black |
| magazine | |
| sights | Ghost Ring |
| stock | Black Synthetic |
Product Description
ELEVATE YOUR TACTICAL SET-UP with the new Beretta A300 Ultima Patrol engineered to be ultra-reliable and easy to manipulate. Featuring the classic mechanisms of the venerable A300 platform this new defense shotgun includes enlarged controls an enhanced loading port a thinner forend design with multiple M-Lok and QD sling mounting points and a 7+1-shot extended magazine tube secured by a custom barrel clamp with integral M-Lok capability. – Model Name: A300 Ultima Patrol Gray – Barrel Length: 19.1 – Choke: MC – Gauge: 12 – Total Length: 38 – Weight: 7.1LBS – Gauge: 12 – Barrel length (in): 19.1 – Chamber (in): 3 – Choke: MC
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews