Additional information
| Weight | 8.512 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 685757098113 |
| brand | Zastava Arms |
| barrel_length | 10" |
| capacity | 30 Rounds |
| color | Black |
| finish | Matte |
| magazine | 1 30 rd. |
| sights | Krinkov Style Sights |
Product Description
Model ZP85556PA – Shoots both .556 & .223 caliber – Uses most AK .223/.556 mags – Hammer Forged Chrome Lined barrel – Thicker 1.5 mm receiver with Bulged trunnion – Comes with Optic rail on dust cover – Comes with rear Pic rail for braces or NFA approved stocks – Wood front handguard – Comes with Booster style muzzle brake
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews