TANGO MSR 1-6X24 30MM COYOTE
$285.30
TANGO MSR 1-6X24 30MM COYOTE SOTM61200|ILLUMINATED RETICLE
130 in stock
Additional information
| Weight | 1.15625 lbs |
|---|---|
| manufacturer | SIG SAUER |
| model | Tango MSR |
| product_type | Accessory-Scopes |
| item_type | Optic |
| finish | Coyote |
| optic_magnification | 1X – 6X |
| main_tube_size | 30mm |
| objective_size | 24mm |
| optic_adjustments | 0.5 MOA |
| reticle | MSR-BDC6 Illuminated Reticle |
| illuminated_reticle | t |
| adjustable_objective | f |
| upc | 798681675616 |
| brand | SIG SAUER |
| part_number | SOTM61200 |
Product Description
Manufacturer Model Number: SOTM61200
Manufacturer: SIG SAUER
Model: Tango MSR
Type: Accessory-Scopes
Item Type: Optic
Finish: Coyote
Overall Length: 10.4″
Weight: 18.5 oz.
Shipping Weight: 2.3
Feature: Integrated Throwlever
Feature: Second Focal Plane
Feature: ALPHA-MSR Mount Included
Optic Magnification: 1X – 6X
Optic Maintube: 30mm
Objective Size: 24mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Adjustments: 0.5 MOA
Optic Reticle: MSR-BDC6 Illuminated Reticle
Optic Reticle Illuminated: true
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews