XTR PRO 5.5-30X56MM TREMOR5 BK
$2,299.99
XTR PRO 5.5-30X56MM TREMOR5 BK TREMOR5 MIL-DOT | ILLUMINATED
2 in stock
Additional information
| Weight | 2.1 lbs |
|---|---|
| manufacturer | Burris Optics |
| model | XTR Pro |
| product_type | Accessory-Scopes |
| item_type | Optic |
| finish | Black |
| optic_magnification | 5.5X – 30X |
| main_tube_size | 34mm |
| objective_size | 56mm |
| optic_adjustments | 1/10 Mil |
| reticle | Horus TREMOR5 MIL-Dot |
| adjustable_objective | f |
| illuminated_reticle | f |
| upc | 000381022240 |
| brand | Burris Optics |
| part_number | 202224 |
Product Description
Manufacturer Model Number: 202224
Manufacturer: Burris Optics
Model: XTR Pro
Type: Accessory-Scopes
Item Type: Optic
Finish: Black
Overall Length: 15.4″
Weight: 33.6 oz.
Shipping Weight: 4.1
Feature: Toolless ZCS Race Dial
Feature: Front Focal Plane Reticle
Feature: Made In USA
Optic Magnification: 5.5X – 30X
Optic Maintube: 34mm
Objective Size: 56mm
Optic Adjustable Objective: false
Optic Adjustments: 1/10 Mil
Optic Reticle: Horus TREMOR5 MIL-Dot
Optic Reticle Illuminated: false
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews