WIN SPR-X XT HV 12GA 2.75 #2 25/250
$22.32
Winchester Ammunition XPERT STEEL, HIGH VELOCITY, 12 Gauge 2.75, #2, 1 1/8 oz, Steel Shot, 25 Round Box WEX12H2
260 in stock
Additional information
| Weight | 2.5625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 4.2 × 2.1 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #2 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | XPERT STEEL |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Steel Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892017184 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | WEX12H2 |
Product Description
Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews