WIN SUPRTRGT 12GA 2.75 #7.5 25/250
$10.91
Winchester Ammunition Super Target, 12 Gauge 2.75, #7.5, 1 1/8 oz, 25 Round Box TRGT127
772 in stock
Additional information
| Weight | 2.375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 4.3 × 2.5 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #7.5 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Super Target |
| ounce_of_shot | 1 1/8 oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892016231 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | TRGT127 |
Product Description
Backed by generations of legendary excellence” Winchester USA White Box stands for consistent performance and outstanding value” offering high-quality ammunition to suit a wide range of hunter’s and shooter’s needs.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews