WIN AA SPRT SC 12GA 2.75 #8 25/250
$14.87
Winchester Ammunition AA Supersport Sporting Clay, 12 Gauge 2.75, #8, 1 oz, 3 1/2 Dram, 25 Round Box AASCL128
7 in stock
Additional information
| Weight | 2.375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 2.5 × 4.3 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #7.5 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | AA Supersport Sporting Clay |
| ounce_of_shot | 1 oz |
| product_type | Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892014053 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | AASCL128 |
Product Description
Since 1965″ AA has been recognized as one of the finest quality target shotshells ever developed” continuing the Winchester tradition of legendary excellence with unparalleled target-breaking performance that revolutionized the target shooting and reloading industry.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews