WIN XTRA-LGT TRG 12GA #8.5 25/250
$14.39
Winchester Ammunition AA Target, 12 Gauge, 1 oz, #8.5 Shot, 25/250 AAL1285
20 in stock
Additional information
| Weight | 2.3125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 2.5 × 4.3 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | AA Target |
| ounce_of_shot | 1 oz |
| product_type | Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892015357 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | AAL1285 |
Product Description
With a reputation steeped in tradition” Winchester has earned the moniker ‘The American Legend’ by delivering on their commitment to innovation and excellence.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews