FED SPEED SHOK 12GA 3 #4 25/250
$23.03
Federal Speed-Shok, 12 Gauge 3, #4, 1 1/4 oz, Steel Shot, 25 Round Box, California Certified Nonlead Ammunition WF142 4
126 in stock
Additional information
| Weight | 2.875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 2.8 × 4.1 in |
| caliber | 12 Gauge 3 |
| grain_weight | #4 |
| manufacturer | Federal |
| model | Speed-Shok |
| ounce_of_shot | 1 1/4 oz |
| product_type | Steel Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 604544627732 |
| brand | Federal |
| part_number | WF142 4 |
Product Description
Speed kills” now it stops even cleaner with redesigned Federal Speed-Shok. Its high-performance primer and fast-burning powder dramatically reduce residue” while its optimized velocities knock birds out of the sky.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews