FED ESTATE SS 12GA 2.75 #8 1 OZ 25/
$10.79
Federal Estate, Super Sport, 12 Gauge 2.75, #8, 1 oz, 25 Round Box SS12H18
412 in stock
Additional information
| Weight | 2.1875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.1 × 2.4 × 4.1 in |
| dram | 3 Dram |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #8 |
| manufacturer | Federal |
| model | Estate |
| ounce_of_shot | 1 oz |
| product_type | Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 604544251487 |
| brand | Federal |
| part_number | SS12H18 |
Product Description
Estate Cartridge produces a variety of reliable and affordable shotshells for the field and the range.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews