CTC HRO 2MOA RED DOT
$447.95
Crimson Trace Corporation Heavy Recoil Optic (HRO), Red Dot, 2 MOA Dot, Matte Finish, Black 01-01810
7 in stock
Additional information
| Weight | 1.125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 5.8 × 3.5 in |
| manufacturer | Crimson Trace Corporation |
| model | HRO |
| objective | N/A |
| power | 1X |
| reticle | Red Dot |
| size | 34mm |
| product_type | Red Dot |
| color | Black |
| upc | 850013143764 |
| brand | Crimson Trace Corporation |
| part_number | 01-01810 |
Product Description
The HRO (Heavy Recoil Optic) is the next generation of quick acquisition tactical reflex sights. Packed with best-in-class features like CT Motion shake-to-wake sensor and integrated Pic Rail mount” the HRO looks good and performs even better.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews