VIRIDIAN RFX44 COMPACT GRN DOT RMR
$349.00
Viridian Weapon Technologies RFX, Reflex Sight, 5 MOA Green Dot, 1X44mm Objective, Black, ACRO Footprint, Includes RMR Adapter 981-0107
2 in stock
Additional information
| Weight | 0.375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 3 × 2.5 in |
| manufacturer | Viridian Weapon Technologies |
| model | RFX |
| objective | 44mm |
| power | 1X |
| reticle | Green Dot |
| product_type | Reflex |
| color | Black |
| upc | 602835805104 |
| brand | Viridian Weapon Technologies |
| part_number | 981-0107 |
Product Description
The RFX44 is packed with industry-leading features while offering a tremendous value to the shooter. A rock-solid machined 6061 aluminum housing” fully multi coated lenses” audible and tactile adjustability” INSTANT-ON activation and closed emitter technology are just a couple of the features that make the RFX 44 a must-have for any shooter.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews