VIRIDIAN RFX45 GREEN DOT FOR GLK MOS
$349.00
Viridian Weapon Technologies RFX45, Closed Emitter Optic, 3 MOA Green Dot, 1x24mm Obective, Compatible with Acro Footprint, Black, Includes MOS Adapter Plate 981-0051
4 in stock
Additional information
| Weight | 0.375 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.3 × 3 × 2.3 in |
| manufacturer | Viridian Weapon Technologies |
| model | RFX Series |
| objective | 24mm |
| power | 1X |
| reticle | Green Dot |
| color | Black |
| upc | 754003936407 |
| brand | Viridian Weapon Technologies |
| part_number | 981-0051 |
Product Description
Viridian is proud to announce the RFX Series of Closed Emitter Green Dot Optics! The RFX45 offers an all machined aluminum housing with FMC glass lenses” and a high visibility 3 MOA Green Dot.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews