MAGTECH 500SW 400GR SJSP 20/500
$59.99
Magtech Sport Shooting, 500 S&W, 400 Grain, Semi Jacketed Soft Point, 20 Round Box 500A
27 in stock
Additional information
| Weight | 1.875 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 3.3 × 2.4 in |
| caliber | 500 S&W |
| grain_weight | 400Gr |
| manufacturer | Magtech |
| model | Sport Shooting |
| product_type | Semi Jacketed Soft Point |
| units_per_box | 20 |
| units_per_case | 500 |
| upc | 754908184613 |
| brand | Magtech |
| part_number | 500A |
Product Description
Jacketed Soft Point ammunition delivers controlled expansion and excellent accuracy in both self-defense and hunting applications.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews