WIN SPRX 20GA 2.75 #6 25/250
$19.31
Winchester Ammunition Super-X, 20 Gauge, 2.75 Chamber #6, 2 3/4 Dram, 1 oz., Shotshell, 25 Round Box X206
201 in stock
Additional information
| Weight | 2.125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 3.8 × 2.5 in |
| dram | 2 3/4 Dram |
| caliber | 20 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #6 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Super-X |
| ounce_of_shot | 1 oz |
| product_type | Shotshell |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892000223 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | X206 |
Product Description
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews