LEUP VX-FREEDOM 6-18X40 CDS TRI-MOA
$532.80
Leupold VX-Freedom Rifle Scope, 6-18X40mm, 30mm, CDS Side Focus Tri-MOA, Matte Finish 175081
2 in stock
Additional information
| Weight | 1.8125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 4.3 × 4 in |
| manufacturer | Leupold |
| model | VX-Freedom |
| objective | 40 |
| power | 6-18X |
| reticle | Tri-MOA |
| size | 30mm |
| product_type | Rifle Scope |
| color | Black |
| upc | 030317018993 |
| brand | Leupold |
| part_number | 175081 |
Product Description
The VX-Freedom 6-18x40mm is the perfect scope if you’re looking to test the limits of any rifle in your safe. With a host of features you would expect in a higher price-point scope” like a 30mm maintube” exposed adjustments” and 18x magnification” this scope can make your long-range dreams come true.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.











Reviews