WEAVER #40A REM 700/78 SA IN 17/222
$8.38
Weaver Model #40A Detachable Top Mount 2 Piece Base, Fits Remington 700/78 SA IN 12,222, Gloss Finish 48040
70 in stock
Additional information
| Weight | 0.0625 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 1.2 × 0.5 in |
| manufacturer | Weaver |
| model | 40A |
| product_type | 2 Piece Base |
| color | Black |
| upc | 076683480408 |
| brand | Weaver |
| part_number | 48040 |
Product Description
Each Weaver base is machined to tight tolerances for a custom fit. These Aluminum bases offer maximum strength for rings to hold tight.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.










Reviews