WIN XPERT HV 12GA 2.75 #4 25/250
$21.95
Winchester Ammunition Xpert HI-Velocity, Steel, 12 Gauge, 2.75, #4, 1.06 oz., Steel Shot, Lead Free, 25 Round Box WEX124
189 in stock
Additional information
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.2 × 2.6 × 4.2 in |
| caliber | 12 Gauge 2.75 |
| grain_weight | #4 |
| manufacturer | Winchester Ammunition |
| model | Xpert HI-Velocity Steel |
| ounce_of_shot | 1.06 oz |
| product_type | Steel Shot |
| units_per_box | 25 |
| units_per_case | 250 |
| upc | 020892015654 |
| brand | Winchester Ammunition |
| part_number | WEX124 |
Product Description
Since 1922″ Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews