MAGTECH 454CASULL 260GR SJSP 20/1000
$37.79
Magtech Sport Shooting, 454, 260 Grain, Semi Jacketed Soft Point, 20 Round Box 454A
111 in stock
Additional information
| Weight | 1.3125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 3 × 7 in |
| caliber | 454 Casull |
| grain_weight | 260Gr |
| manufacturer | Magtech |
| model | Sport Shooting |
| product_type | Semi Jacketed Soft Point |
| units_per_box | 20 |
| units_per_case | 1000 |
| upc | 754908166916 |
| brand | Magtech |
| part_number | 454A |
Product Description
Jacketed Soft Point ammunition delivers controlled expansion and excellent accuracy in both self-defense and hunting applications.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.












Reviews