LEUP CNTRY SLOT 34MM RINGS HIGH MATT
$86.27
Leupold BackCountry, Cross-Slot, Ring, 34mm High, Matte 175122
37 in stock
Additional information
| Weight | 0.3125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 4.8 × 1 in |
| manufacturer | Leupold |
| model | Back Country |
| size | 34mm High |
| product_type | Ring |
| color | Black |
| upc | 030317019150 |
| brand | Leupold |
| part_number | 175122 |
Product Description
This updated cross-slot ring design has more contact with the base for even greater stability. Machined from 7075-T6 aircraft-grade aluminum for a lifetime of lightweight” rugged performance.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









Reviews